Premiera spektaklu i książki z okazji 15-lecia Nowego Teatru

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku obchodzi piętnaste urodziny i zaprasza wszystkich widzów do towarzyszenia mu w jubileuszowej podróży, która stwarza przestrzeń do rozliczeń, wspomnień z przeszłości i snucia planów na przyszłość.

Urodzinowy tydzień rozpocznie wyjątkowa premiera w reżyserii Darii Kopiec pt. „M-2”, a także dwa spotkania z Alicją Sytą – autorką książki pt. „Piękne szaleństwo. 15 lat Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku”.

Premiera spektaklu i książki

Szykuje się niepowtarzalna okazja do wspomnieniowej podróży nie tylko przez te piętnaście lat działalności, ale też do poznania historii sprzed likwidacji zawodowej sceny dramatycznej w Słupsku dzięki wystawie „Teatraliów ze zbiorów Akademii Pomorskiej”.

Z okazji jubileuszu Nowy Teatr zaprasza też młodych widzów, dla których zorganizowana zostanie Noc w Teatrze – wydarzenie wieńczące tydzień obchodów.

Premiera książki 15 lat Nowego Teatru im Witkacego w Słupsku
Premiera książki 15 lat Nowego Teatru im Witkacego w Słupsku

Kalendarium obchodów 15-lecia Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku:

14.09.2019 godz. 19.00 Premiera spektaklu „M-2” w reż. Darii Kopiec, bankiet oraz promocja książki pt. „Piękne szaleństwo. 15 lat Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku” Alicji Syty. Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku i Górne Foyer, ul. Jana Pawła II 3, Słupsk.

15.09.2019 godz. 12.00 Spotkanie autorskie z Alicją Sytą z i promocja książki pt. „Piękne szaleństwo. 15 lat Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku”. Kawiarnia Kafeina, ul. Nowobramska 2e, Słupsk.

18.09.2019 godz. 17.00 Warsztaty szycia toreb z teatralnych banerów, które poprowadzą Katarzyna Tomasiak, Joanna Swornowska i Marta Andrzejewska. Rękodzielnia, Słupski Ośrodek Kultury, ul. Wojska Polskiego 10, Słupsk.

19.09.2019 godz. 11.00 Spotkanie inaugurujące program „Sieć teatralnych liderów w szkołach”. Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, ul. Jana Pawła II 3, Słupsk.

21.09.2019 godz. 12.00 Noc w Teatrze. Mała Scena, Duża Scena i Foyer Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, ul. Jana Pawła II 3, Słupsk.

„M-2”

Spektakl m2
Spektakl m2

Reżyseria: Daria Kopiec

Kameralny dramat w reżyserii Darii Kopiec to staranna, precyzyjna dekonstrukcja instytucji rodziny, partnerstwa i rodzicielstwa. Czy możliwe jest sformułowanie nowego, autorskiego sposobu na bliskość i bezpieczeństwo? Czy droga do nich prowadzić musi zawsze przez drobnomieszczaństwo, hipokryzję, fasadę pozorów i udawania – nawet przed tymi, których chcielibyśmy obdarzać najszczerszą z miłości?

Premiera 14 września 2019 r. Mała Scena – Nowy Teatr w Słupsku

„Piękne szaleństwo. 15 lat Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku”

Książka jubileuszowa, dzięki której wybierzemy się we wspomnieniową podróż przez lata działalności słupskiego Teatru.

Publikacja składa się z dwóch części – historycznego wstępu, połączonego z dokładnym kalendarium wszystkich spektakli Nowego Teatru, oraz z wywiadów z tymi, którzy znają i kochają słupską scenę dramatyczną od lat.

Rozmowy, przeprowadzone przez autorkę, zabierają nas w podróż przez czas i przestrzeń, a różne perspektywy i osobiste historie rzucają zupełnie inne światło na, niby znaną, a jednak mającą nadal wiele do odkrycia instytucję.