Popatrz w dal z BGSW

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej oraz Monika Drożyńska zapraszają dziś o godzinie 20.00 na plażę przy promenadzie w Ustce. Mieszkańcy miasta i turyści wspólnie z artystką będą mogli wziąć udział w „Ćwiczeniach z patrzenia w dal”.

Popatrz w dal z BGSW

Wydarzenie będzie próbą zwrócenia uwagi na nielogiczność i absurdalność funkcjonowania instytucji świata sztuki w kontekście ekonomii oraz produkcji dzieła czy wydarzenia. Będzie to swego rodzaju „anty-działanie”. Patrzenie w dal, wypatrywanie ma sugerować oczekiwanie na zmianę, trwanie w niepewności zarówno artystów, jak i innych grup społecznych. Te „ćwiczenia” wykonywane w sezonie letnim w kurorcie mają mówić także o niepokoju, nieumiejętności odpoczynku, nieustającej potrzebie działania, czy obawie przed brakiem pracy.

Monika Drożyńska to artystka, której działania są bliskie krytyce instytucjonalnej i systemowej. Wychodzi również poza świat sztuki, pokazując społeczeństwo jako system naczyń połączonych, zmagających się równocześnie z ekonomią oraz brakiem zdrowego rozsądku.