Podwórko sztuki – Wystawa edukacyjna (nie tylko dla) dzieci

Wernisaż:
7.01.2019 / g. 16.30
Baszta Czarownic / al. F. Nullo 8 w Słupsku

Wystawę będzie można oglądać do 19.01.2020

wstęp wolny

Prowadzenie warsztatów / kuratorka projektu: Małgorzata Różańska.

Baszta Czarownic jest niezwykłym miejscem na mapie Słupska. Przesiąknięta tajemnicą nosi w sobie historie kobiet posądzanych o czary. (NIE)ZWYKŁA jest też ta wystawa, która opowiada historie – historie pełne przeciwieństw – dzieciństwa i dorosłości, rzeczywistości i marzeń, radości i smutku, beztroski i trosk – najzwyczajniej CODZIENNOŚCI.

To wystawa stworzona przez DZIECI, ale z myślą również o DOROSŁYCH. Pełna pytań, na które odpowiedzi każdy będzie musiał znaleźć sam. Poprzez poruszane tematy bliskie każdemu człowiekowi, dedykowana jest wszystkim – małym i dużym.

Mamy nadzieję, że wkroczycie Państwo w świat dziecka, przeniesiecie się do wspomnień, przejdziecie przez teraźniejszość i sięgniecie do marzeń i przyszłości. Poszczególne prace i towarzyszące im teksty poprowadzą Państwa przez różne wątki i zagadnienia.

Zapraszamy do naszego świata! Do świata naszych dzieci…. Sami stańmy się przez chwilę dziećmi

Wystawa „PODWÓRKO SZTUKI” jest efektem mojej edukacyjnej pracy ze stałymi, młodymi uczestnikami cyklicznych warsztatów, które odbywają się w pobliskiej Galerii Kameralnej. To warsztaty, w których liczy się proces, a nie końcowy efekt. PODWÓRKO SZTUKI z powodzeniem realizowane jest od kilkunastu lat z myślą o młodych mieszkańcach okolic.

W warsztatach i wystawie wzięli udział młodzi mieszkańcy Słupska:

Alan Chrobot

Róża Chrobot

Hanna Cybula

Natalia Jach

Natalia Kamińska

Kesja Madej

Maja Malinowska

Hanna Markowicz

Piotr Mielewczyk

Maja Mydło

Maja Nowocińska

Podwórko sztuki
Podwórko sztuki