O ekonomii na wesoło

„Ekonomiczne Zoo” to tytuł wystawy, która od 20 do 30 lipca będzie prezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ekspozycja powstawała w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. Liczby kultury” oraz ilustracje Daniela de Latour. Wspomniana książka to przystępnie napisane podstawy ekonomii dla najmłodszych. Historia toczy się w smutnej mroźnej krainie, która zmienia się za sprawą przedsiębiorczości jej mieszkańców.

O ekonomii na wesoło

Wystawa pozwoli odpowiedzieć między innymi na pytania: jak rośnie Inwestycja, czym jest Debet, a także dlaczego manko ma krótszą nóżkę. Fachowy wskazówek i wyjaśnień udziela Ryszard Petru.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty. We wtorek 21 lipca i w środę 22 lipca, punktualnie o godzinie 10.00 z czytelnikami spotkają się Iwona Hardej, redaktorka, recenzentka  krytyk literacki oraz Daniel de Latour, ilustrator, grafik, muzyk.

Ekspozycja została zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku oraz Narodowe Centrum Kultury.