Muzyczny performance Laurenza Gemmera

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na MUZYCZNY PERFORMANCE Laurenza Gemmera, który odbędzie się w ramach rezydencji artystycznej dnia 25 września 2019 r. o godz. 17.45 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a.

Wstęp wolny.

Muzyczny performance

Laurenz Gemmer przygotował w Centrum Aktywności Twórczej solowy występ, w którym wykorzystuje niecodzienne połączenie dźwięków półakustycznego fortepianu Yamaha CP70 i melodyki Hammonda oraz oprogramowanie komputerowe.

Akustyczne brzmienie fortepianu CP70 (a także CP70 preparowanego na wzór Johna Cage’a) oraz melodyki zostaje przez artystę przetwarzane, rozbudowywane lub wyodrębniane za pomocą elektroniki.

Laurenz Gemmer

Laurenz Gemmer – artystę interesuje przede wszystkim tworzenie improwizacji fortepianowych.

Wypracował własny, unikalny styl gry, charakteryzujący się przekraczaniem granic stylistycznych i ciągłym dążeniem do osiągnięcia autentyczności brzmienia.

Muzyczne wykształcenie Gemmera w zakresie nowej muzyki, jazzu i „muzyki poważnej” prowadzi do napięć, z których rodzi się jego niezwykła ekspresja artystyczna.

Gemmer występuje z wieloma zespołami muzycznymi, które dążą do osiągnięcia wyjątkowej ekspresji muzycznej poprzez zastosowanie nietypowej barwy dźwięków, i „skrojonej na miarę” kompozycji oraz pozostawienia miejsca na improwizację, a wszystko to na styku różnych gatunków muzycznych.

Gemmer jest wykładowcą w kolegium muzycznym we Fryburgu oraz w Kolonii.

http://dasendederliebe.de/

Fotografia: Krzysztof Tomasik