Listopad w Nowym Teatrze

W Nowym Teatrze w Słupsku dzieje się ostatnio bardzo dużo. Za nami Festiwal Scena Wolności 2019, który hasłem „transformacja” przyciągnął do Grodu nad Słupią wspaniałe Teatry z całej Polski. W międzyczasie udało nam się wyróżnić na XIX Festiwalu „Rzeczywistość Przedstawiona” w Zabrzu – Dominika Korzeniecka zdobyła nagrodę Jury za najlepszą ilustrację muzyczną w spektaklu „M-2”, którego premierę mieliśmy 14 września 2019 roku. Co jeszcze nas czeka w najbliższym czasie? Listopadowa aura zachęca do pozostania w domu, ale zapewniamy, że w Nowym Teatrze przy Jana Pawła II 3 w Słupsku jest równie przytulnie i ciepło, a co najważniejsze – bardzo twórczo!

Kupiec Wenecki
Kupiec Wenecki

Listopad w Nowym Teatrze

„Kupiec wenecki”

reż. Szymon Kaczmarek

Stęskniliście się za naszą wizją Szekspira? Spektakl nagrodzony na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku ponownie zagości na deskach naszego Teatru! To niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć go jeszcze raz. Zapraszamy serdecznie 1 i 2 listopada na Dużą Scenę o godzinie 18.00. W dodatku gramy go wtedy z angielskimi napisami, a dodatkowo oferujemy Nianię w Teatrze – przyjdźcie na spektakl z dziećmi i zostawcie je pod naszą opieką!

Shakespeare w zderzeniu ze współczesnością zawsze ujawnia nieznane pokłady aktualności. Nie pyta czy gramy role. To jest oczywiste. Narodowość, religia, status społeczny, płeć – to tylko sposoby radzenia sobie z rzeczywistością, wymyślone reguły. Pytanie czy powinniśmy ich przestrzegać? Czy da się w pełni z nich zrezygnować? Skoro i tak gramy role, to lepiej jest, jak Antonio w pierwszej scenie, zdecydować się na tę tragiczną, czy mimo wszystko, jak w klasycznej komedii, walczyć o happy end?

Spektakl 1 i 2 listopada będzie grany z wyświetlanymi napisami w języku angielskim.

„Merchant of Venice”

The Merchant of Venice from Słupsk directed by Szymon Kaczmarek treats the most ambiguous, uneasy and uncomfortable of Shakespeare’s plays as if it were written today – in a world of recurring monsters of anti-Semitism, furious reactions to the emancipation of women, all those poisonous stereotypes that have always lived or are just waking up. Nothing in Kaczmarek’s performance is just good or bad. There are no homogeneous heroes. People repay evil for evil, injustice with injustice. Excluded and hidden can behave immorally, suspiciously and dishonestly. And everyone loses, being cheated in the end. Kaczmarek takes us to the port, where, as Kora sang, it is difficult to breathe in the heat.

01 and 02.11.2019 we play with english subtitles!!!
Bilety: normalny 35 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 25 zł

Wykrywacz kłamstw
Wykrywacz kłamstw

„Wykrywacz kłamstw”

reż. Dominik Nowak

Kameralna, przewrotna i lekko zwariowana komedia czeka na Was na Małej Scenie Nowego Teatru już 10 listopada 2019 o godzinie 19.00!

„Wykrywacz kłamstw” to przewrotna komedia małżeńska, w której okazuje się, że zarówno kłamstwo, jak i chęć odkrycia prawdy mogą prowadzić do zguby. W szarym, poradzieckim mieszkaniu żyje małżeństwo w średnio zaawansowanym wieku – notorycznie przepijający wszystkie pieniądze Borys oraz histeryczna Nadia. Wszystko się zmienia, kiedy do akcji wkracza Hipnotyzer mający dowiedzieć się, gdzie gospodarz domu ukrył pieniądze. Brawurowe zwroty akcji i wybuchowa mieszanka temperamentów doprowadzają do zabawnej konkluzji, że być może warto jednak czasami budować życie na fundamencie iluzji… Sztuka Wasilija Sigariewa jest świetną pozycją repertuarową dla widzów, którzy cenią absurdalny humor, dynamikę i językową ekspresję. „Wykrywacz kłamstw” to klasyczna komedia, rozrywka na najwyższym poziomie.

Prawa autorskie Autora do w/w sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT.
Czas trwania spektaklu 1 godz. 25 min. (bez przerwy)
Bilety: normalny 35 zł, ulgowy / grupowy 30 zł

Pan Tadeusz
Pan Tadeusz

„Pan Tadeusz”

reż. Dominik Nowak

Polska epopeja narodowa znów porwie słupską publiczność w rytm poloneza. Niby tańczyć nie będziemy, ale wzruszenia i sentyment wywołają w nas pozytywne wibracje już 13 i 14 listopada o godzinie 9.00 na Dużej Scenie Nowego Teatru w Słupsku.

„Pan Tadeusz” to jeden z najważniejszych utworów w polskiej literaturze. Nasza narodowa epopeja będąca baśniowym wspomnieniem nieistniejącego już świata, opisem wielkiej tęsknoty do wolnej ojczyzny, a jednocześnie gorzką refleksją na temat naszych narodowych przywar. Tytułowym bohaterem jest młodzieniec z rodu Sopliców powracający w rodzinne strony, zakochany w młodziutkiej Zosi i uwodzony przez starszą od nich obojga Telimenę. Jego ojciec – Jacek Soplica, ukrywający się pod przebraniem pokutującego mnicha Księdza Robaka, przygotowuje w Soplicowie zbrojne powstanie przeciw rosyjskiemu zaborcy. Jego plany krzyżuje lokalny konflikt o majątek, władzę i obyczaje, wybuchający w najmniej odpowiednim momencie. Koniec końców solidarność zwaśnionych sąsiadów zwycięża zwiastując wolną Polskę.

Czas trwania spektaklu 2 godz. 20 min. (z przerwą).
Bilety: normalny 35 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 25 zł, szkolny 17 zł

Mayday 2
Mayday 2

„Mayday 2”

reż. Dominik Nowak

Nic tak nie rozjaśni jesiennej szarugi, jak perypetie naszego taksówkarza-poligamisty. Widownia Dużej Sceny Nowego Teatru już 16 i 17 listopada o godzinie 18.00 rozbrzmi gromkim śmiechem.

Druga część arcyzabawnej farsy wystawianej kilka lat temu w Nowym Teatrze. Tym razem najpopularniejszemu londyńskiemu taksówkarzowi – bigamiście w matrymonialnej szarży na dwa fronty na przeszkodzie staje współczesna technologia. Jego niewiedzące o sobie dzieci Gavin i Vicky poznają się przypadkowo przez Internet i wszystko wskazuje, że łączy ich coś więcej niż zbieżność nazwisk… Nad podwójnym życiem kochliwego Johna zaczynają się zbierać szare chmury z klątwą kazirodztwa na horyzoncie. Z każdą minutą przedstawienia akcja gęstnieje zapowiadając gwałtowną burzę – przerażenia na scenie, śmiechu na widowni!

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 20 minut z przerwą.
Ceny biletów: normalny 35 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 25 zł.

Balladyna
Balladyna

„Balladyna”

reż. Jan Machulski, Bogusław Semotiuk

Krwawa królowa znów zasiądzie na tronie, wywołując refleksję nad dążeniem do nieograniczonej władzy. Już 20 i 21 listopada o godzinie 9.00 na Dużej Scenie Nowego Teatru.

Tytułowa Balladyna to polska Lady Makbet – tyle że w baśniowym, prasłowiańskim kostiumie. Bierze los w swoje ręce, bezwzględnie eliminując wszystkich stojących na drodze do celu. Jest to opowieść o prostej dziewczynie, która poddaje się złu drzemiącemu w jej sercu, jest zaślepiona dążeniem do bycia „kimś”. Spektakl – historia jej kariery i jednocześnie upadku, to studium zła i mrocznej strony ludzkiej natury.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 15 min. (z przerwą)
Cena biletu 17 zł

Pomoc domowa
Pomoc domowa

„Pomoc domowa”

reż. Albert Osik

Nadia, nasza dzielna pokojówka, dostarczy nam ogromu rozrywki, w momencie, w którym najbardziej jej przecież potrzebujemy, bo już pod koniec listopada – 22, 23 i 24 listopada na Dużej Scenie Nowego Teatru o godzinie 18.00.

„Pomoc domowa” Marca Camolettiego to swobodna kontynuacja kultowego spektaklu „Boeing Boeing” tego samego autora. Tym razem, doświadczona w męsko-damskich przygodach rubaszna pokojówka, musi zmierzyć się w nowym miejscu pracy z kolejnymi wyzwaniami. Nadia to prawdziwy agent w spódnicy, który wszystko wie, wszystko widzi i wszystko ma pod kontrolą. Czy u nowych pracodawców uda jej się rozplątać sercowe kłopoty swoich gospodarzy? Może okazać się to niezwykle trudne, bo… każde z nich potajemnie rozpoczyna namiętny romans. Misją Nadii jest utrzymać w sekrecie ich gorące przygody – misją o tyle trudną do wykonania, że wszystko dzieje się w mieszkaniu spokojnego i zgodnego na pozór małżeństwa. Ale nic nie jest niemożliwe dla zaprawionej w bojach pomocy domowej! Znakomita adaptacja Bartosza Wierzbięty i reżyseria, uwielbianego w Słupsku, Alberta Osika to gwarancja świetnej zabawy!

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 10 minut z przerwą.
Bilety: normalny 35 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 25 zł


Zapraszamy bardzo serdecznie!