Jedyna taka zabawa sylwestrowa w Słupsku. Nie każdy by to wytrzymał

Kosztuje 120 złotych i za to dostajesz kieliszek szampana i słodycze. No i dużo muzyki, ale tylko symfonicznej i śpiewów operetkowo-musicalowych przez cały wieczór. Taką propozycję zabawy sylwestrowej proponuje Filharmonia Sinfonia Baltica.

Zabawa sylwestrowa w Słupsku

Uroczysty koncert sylwestrowy orkiestry z udziałem solistów: Agnieszki  Olszewskiej – sopran i Tomasza Madeja – tenor w repertuarze operetkowo-musicalowym odbędzie się 31 grudnia. – Gala sylwestrowa trwać będzie od godz. 20.00 do 23.00 z przerwą na lampkę szampana oraz słodycze – informuje Kamila Bilińska ze słupskiej filharmonii. – .Zagra Orkiestra Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” pod batutą Bohdana Jarmołowicza.

Agnieszka Olszewska – SopranistkaTomasz Madej

Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Debiutował w operze  Norma Belliniego na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, i przez wiele lat był jej solistą. Ze znaczących ról należy wymienić Samsona z opery Samson i Dalila Saint Saensa, gdzie w Operze Wrocławskiej, z powodzeniem partnerował znakomitej śpiewaczce Ewie Podleś. Wystąpił również w partii Macdufa w operze Mackbeth  Verdiego u boku  Renato Brussona. Na scenach operowych Europy wykonywał partie Nemorina z opery  Napój miłosny oraz Edgara z  Łucji z Lammermooru Donizettiego, a także Księcia Mantui w operze Rigoletto Verdiego.
Popisową partią jest Faust z opery Faust Gounoda, którą po raz pierwszy wykonał na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Ma na swoim koncie również role operetkowe, między innymi Alfreda w Zemście Nietoperza Straussa, oraz Kolomana Żupana w Hrabinie Marizy Kalmana, za co został nominowany do nagrody Złotej Maski. W sezonie 2013/2014 powrócił na deski rodzimego Teatru Wielkiego Opery Narodowej, tworząc kreację w partii Eliasza z opery Moby Dick Eugeniusza Knapika. Obecnie współpracuje z wieloma teatrami operowymi, ale z żadnym z nich nie jest związany na stałe.