Black Balloon – Klub Lokalnego Melomana odcinek 1

Klub Lokalnego Melomana koncentruje się na prezentowaniu dokonań młodych (i starszych też) muzyków ze Słupska i okolic. W premierowym odcinku gościli Klaudia Janus i Daniel Pisarkiewicz z zespołu Black Balloon.

Black Balloon

Zespół Black Balloon powstał na początku 2014 roku w Słupsku. Tworzą go cztery pochodzące z różnych środowisk osoby, które połączyła wspólna pasja muzykowania i chęć tworzenia czegoś nowego. Zderzenie różnych osobowości członków grupy poskutkowało odmiennym stylem, który sami nazywają „balloonowym rockiem”. W życiu prywatnym są przyjaciółmi, co widać podczas koncertów – wspólne granie daje im wiele radości i sprawia wielką przyjemność. Zespół rozwija się w szybkim tempie i komponuje nowe utwory. Mimo niedługiego stażu ma na koncie sporo koncertów i przeglądów – zarówno lokalnych jak i poza granicami Słupska. Grali już z takimi zespołami jak Dr. Hackenbush, Apteka, Video oraz Materia
Występują w składzie (niezmiennym): Klaudia Janus (wokal), Daniel Pisarkiewicz (gitara), Kamila Bilińska (bas) i Tomek Rutkowski (perkusja).

Zespół składa się z 4 zupełnie rożnych od siebie osób, mimo to, świetnie się dogadują i uzupełniają

Klaudia – wokalistka zespołu i autorka tekstów. Oprócz muzykowania udziela się w Teatrze Tańca ENZA. Na co dzień pozytywnie zakręcona i uśmiechnięta. Nie lubi słowa „majtki”.

Kamila – basistka zespołu. W życiu codziennym pracuje w filharmonii. Spokojna i wyluzowana. Potrafi dostosować się do każdych warunków. Fanka zespołu Dream Theater. Ma świetny słuch co przekłada się na jej grę.

Daniel – gitarzysta zespołu. Student słupskiej uczelni. Człowiek o wielkim poczuciu humoru, pozytywnie nastawiony do świata, ale potrafi się zdenerwować. Autor muzyki. Interesuje się uprawą buraków w Tybecie xd Fan Luxtorpedy

Tomek – perkusista zespołu. Osoba o specyficznym poczuciu humoru. Mistrz sucharów. Wiecznie na luzie. Sprowadza resztę zespołu na ziemie gdy Ci zaczynają bujać w obłokach. Na każdy problem znajdzie rozwiązanie w ostateczności proponuje browar.