MARKOS zwiększy produkcję. Trwa budowa nowej hali

Kolejną inwestycję w obrębie swojego zakładu realizuje firma MARKOS z Głobina. Trwa budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni niemal 900 m2 dedykowanej jednostkom pływającym o dużych gabarytach. Dzięki niej MARKOS zamierza jeszcze wyraźniej zaznaczyć swoją obecność na rynku łodzi motorowych klasy premium.

Firma zdecydowała się na budowę nowej hali w związku z dynamicznym rozwojem i szansami związanymi z poszerzeniem portfolio oferowanych wyrobów o wykonywanie kompletnych jachtów motorowych o długości powyżej 12 metrów. Budowa tego typu jednostek niesie za sobą specjalne wymagania w zakresie parametrów i wyposażenia budynku zwłaszcza w kwestii wysokości i udźwigowienia maszyn. Bieżące hale nie dawały pełni możliwości w tym zakresie.

MARKOS zwiększy produkcję. Trwa budowa nowej hali
MARKOS zwiększy produkcję. Trwa budowa nowej hali

Nowa hala będzie najwyższym ze wszystkich obiektów produkcyjnych firmy a dodatkowo wewnątrz zostaną zainstalowane suwnice o łącznym udźwigu ponad 12 ton i odległości 9 metrów od górnego położenia haka do posadzki.

Budowa hali V to jedno z naszych zamierzeń na ten rok. Kierunek, który pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych o realizację jednostek powyżej 40 stóp długości. Da ona nam niewątpliwą przewagę na rynku producentów właśnie w tym segmencie – informuje Szymon Koseski, członek zarządu MARKOS.

MARKOS zwiększy produkcję. Trwa budowa nowej hali
MARKOS zwiększy produkcję. Trwa budowa nowej hali

Powierzchnia całkowita nowego obiektu wyniesie niemal 900 m2. Oprócz głównej hali montażu jachtów o dużych gabarytach, będzie tam też magazyn, mniejsza hala wstępnego montażu mniejszych sekcji wyposażenia oraz część socjalna i biurowa.

Ruszamy ofensywnie w rok 2023 licząc na przyszłościowy sukces całego przedsięwzięcia. Widzimy możliwości pokazania swojego potencjału, jakości i doświadczenia także i w tym segmencie rynku. Równolegle z realizacją samej budowy, prowadzimy rozmowy z firmami zagranicznymi, które są zainteresowane zaangażowaniem nas do swoich przedsięwzięć, co nas bardzo mocno cieszy, ponieważ potwierdza zaufanie oraz markę, na które pracujemy latami wspólnie z wspaniałym zespołem całej firmy – stwierdza Cezary Koseski, prezes MARKOS.

W ubiegłym roku MARKOS poszerzył produkcje o wyroby realizowane w dwóch kolejnych halach. Plany na ten rok są równie ambitne. Władze firmy cały czas pracują nad koncepcją adaptacji obiektów na nowoczesne Centrum Szkoleniowe Budowy Łodzi i Kompozytów oraz zacieśnieniem współpracy ze szkołami z regionu w zakresie organizacji praktyk zawodowych i programów edukacyjnych.

Firma MARKOS specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Firma została założona w 1991 roku. Od 2001 roku udziałowcem firmy MARKOS jest jeden z głównych, wieloletnich klientów firmy, uznana niemiecka stocznia Fr. Fassmer Ltd. Siedziba MARKOS mieści się w Głobinie.