MARKOS zwiększy produkcję

Nową halę produkcyjną o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych otworzy już wkrótce firma MARKOS na terenie swojego zakładu w Głobinie. Wyposażona w nowoczesny sprzęt ma zapewnić firmie jeszcze większe możliwości produkcyjne oraz umożliwić ofensywę na rynek związany z budową morskich farm wiatrowych.

W ciągu najbliższego półrocza firma MARKOS, światowej sławy producent wyrobów z laminatu, odda do użytku nową halę produkcyjną. Szósty z kolei obiekt zajmować będzie powierzchnię 3025 metrów kwadratowych, z czego sama tylko powierzchnia produkcyjna zajmować będzie 2200 metrów kwadratowych. Budowa ruszyła w kwietniu tego roku. Przez najbliższe miesiące prowadzone będą prace wykończeniowe a także wyposażanie obiektu w nowoczesny sprzęt, który pozwoli na realizację nowych celów.

MARKOS zwiększy produkcję

Największym wyzwaniem, jakiemu zamierzamy sprostać, jest zwiększenie naszych możliwości produkcyjnych, które mają być odpowiedzią na rosnące potrzeby naszych klientów – przyznaje Szymon Koseski, członek zarządu MARKOS Sp. z o.o.

Firma, świętująca w tym roku jubileusz 30 – lecia swojej działalności, już dziś może pochwalić się mocną pozycją na rynku producentów wyrobów z laminatu i współpracą z dostawcami oraz klientami z całego świata. Teraz jest żywo zainteresowana rynkiem morskiej energetyki wiatrowej, który w ostatnich latach przeżywa ogromny rozkwit.

MARKOS
MARKOS

Na horyzoncie rysują się ambitne projekty lokalizacji farm wiatrowych na polskim wybrzeżu Bałtyku i chcemy być częścią tych zamierzeń. Uzbrojenie hali w nowoczesną wielkogabarytową frezarkę CNC pozwoli na zoptymalizowanie i przyspieszenie procesu produkcji oraz zastąpienie najtrudniejszych operacji wykonywanych dotychczasowo przez ludzi w sposób mechaniczny – tłumaczy Cezary Koseski, jeden z założycieli MARKOS-u.

Hala będzie wyposażona w nowoczesną frezarkę 5 – osiową o długości pola roboczego 13 metrów, która będzie wykonała operacje obrabiania obudów elektrowni wiatrowych morskich. Hala będzie również wyposażona w efektywny i ekologiczny system oczyszczania powietrza tzw. filtr ze złożem węglowym i dopalaczem katalitycznym. Zastosowanie takich rozwiązań technologicznych pozwoli również na poszerzenie portfolio firmy o produkcję dużych, 15 – metrowych jachtów motorowych.

W związku z dynamicznym rozwojem, firma zamierza przyjąć nawet 100 nowych pracowników – w tym między innymi formierzy laminatu. Szanse na znalezienie zatrudnienia będą miały osoby z doświadczeniem, jak również osoby gotowe na naukę nowego zawodu.

MARKOS
MARKOS

Firma MARKOS

Firma MARKOS specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Firma została założona w 1991 roku jako odważna realizacja ambitnego marzenia dwóch inżynierów budowy okrętów – mgr. inż. Bernardyna Marciniaka i mgr. inż. Cezarego Koseskiego. Od 2001 roku udziałowcem firmy MARKOS jest jeden z głównych, wieloletnich klientów firmy, uznana niemiecka stocznia Fr. Fassmer Ltd. Alians z niemieckim gigantem pozwolił na zwiększenie potencjału produkcyjnego i efektywności ekonomicznej oraz transfer informacji technicznej i technologicznej. Siedziba firmy MARKOS mieści się przy ulicy Przemysłowej w Głobinie (województwo pomorskie, powiat słupski, gmina Słupsk).