Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

EtnoBaltica – Festiwal Kultury Ludowej

Sierpień 2 @ 6:00 pm - Sierpień 3 @ 10:00 pm

Darmowy
EtnoBaltica

Muzyka etno & folk zabrzmi w Swołowie w Zagrodzie Albrechta

Podczas koncertów będzie można usłyszeć tradycyjne pieśni wielogłosowe, ukraińskie, bałkańskie, kaszubskie i góralskie, nie zabraknie również tradycyjnego jedzenia.

Wydarzenie odbywa się w Swołowie (Zagroda Albrechta) w dniach 2 i 3 sierpnia. W trakcie festiwalu na scenie zaprezentują się najlepsze kapele z Pomorza, laureaci ubiegłorocznej edycji Festiwalu: Michalove oraz O co Idze, w tym roku organizatorzy – Centrum Kultury Gminy Słupsk zaprosili do udziału również przedstawicieli góralskiego folkloru zespoły: Kapela PoPieronie (Beskid Żywiecki) oraz Tekla Klebetnica (Beskid Śląski).

Michalove

Pierwszy dzień festiwalu (piątek) rozpocznie się od występu zespołu Michalove tworzonego przez osoby powiązane więzami rodzinnymi i miłością do muzyki tradycyjnej. Grupa pochodzi z Michałowa, małej miejscowości z powiatu słupskiego. Śpiewają tradycyjne pieśni głównie ukraińskie, ale też polskie i bałkańskie a’cappella oraz we własnych aranżacjach przy akompaniamencie m.in. akordeonu, bębnów, handpana. Początek koncertu o godz. 18:00.

PoPieronie

PoPieronie
PoPieronie

Bardzo ciekawie zapowiada się również piątkowy występ Kapeli PoPieronie. Grupa tworzy unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. Promieniuje ona radością, optymizmem, czasem melancholią, skłania do refleksji i prowokuje do zatrzymania się w obecnym zabieganym świecie. Początek koncertu około godz. 19:15.

O co Idze

W sobotę jako pierwsza zaprezentuje się kaszubska kapela O co Idze z Tuchomia. Zespół muzykuje na współczesnych instrumentach (gitary elektryczne), aranżując kaszebizne w rytmie „mocnego uderzenia”. Grupa zajęła I miejsce w ubiegłorocznym przeglądzie zespołów ludowych, który odbył się podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu EtnoBaltica w 2018 r. Początek koncertu o godz. 18:00.

Tekla Klebetnica

Tekla Klebetnica
Tekla Klebetnica

Ostatni koncert upłynie pod znakiem folkloru góralskiego z pasma Karpat. Na scenie zagra zespół Tekla Klebetnica, który oprócz rodzimej muzyki góralskiej, niejednokrotnie wykorzystuje także melodie bałkańskie. To połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu, tzw. FOLK-CROSSOVER. Początek koncertu o godz. 19:15.

Szczegóły

Start:
Sierpień 2 @ 6:00 pm
Koniec:
Sierpień 3 @ 10:00 pm
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2392002507714847/

Organizator

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk
Telefon:
(059) 847 10 91
Email:
biuro@gok.slupsk.pl
Strona internetowa:
http://kultura.slupsk.pl

Miejsce

Zagroda Albrechta
Swołowo, pomorskie 76-206 Polska + Google Map
Telefon:
(059) 847 10 91
Strona internetowa:
http://kultura.slupsk.pl