Namaluj swój mural pod okiem artysty

Namaluj swój mural pod okiem artysty. Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do malowania murali pod okiem artysty malarza Piotra Igora Salaty.

– Celem naszej akcji jest stworzenie malowniczej ulicy – informuje Joanna Żuraw z BGSW. – Pierwszy etap planowanych prac rozpocznie się w najbliższy wtorek o godz. 14:00.

Namaluj swój mural

Miejsce: ul. Zaruskiego 1, ściana przed Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Terminy:

Wtorek, 08 sierpnia 2017 r.  godz. 14:00-18:00

Środa, 09 sierpnia 2017 r.  godz. 14:00-18:00

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Cytując opis z strony na portalu facebook.

„Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej jest instytucją kultury Samorządu Województwa Pomorskiego, której zadaniem jest upowszechnianie sztuki współczesnej.

BGSW posiada trzy salony wystawiennicze: Basztę Czarownic, Galerię Kameralną mieszczące się w Słupsku oraz Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce powstała w 1987 roku i mieści się w zabytkowym spichlerzu zbożowym. W 2013 zmieniła ona nazwę na Centrum Aktywności Twórczej. Zmiana nazwy i wizerunku nastąpiła w wyniku zrealizowania projektu pod nazwą Kompleksowy Program Rozwoju Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej – Utworzenie Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Centrum Aktywności Twórczej powstało w wyniku pełnej modernizacji obiektu, w którym do niedawna tylko część powierzchni zajmowała Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Obecnie cały spichlerz przeszedł we władanie Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. Jest to pierwszy tego typu ośrodek w Polsce i jeden z nielicznych za granicą. Po przebudowie CAT zyskało znakomicie wyposażone pracownie rzeźby i ceramiki oraz grafiki komputerowej i filmowej. CAT posiada również salę wykładową oraz salę wystawienniczą. Nowocześnie wyposażona baza noclegowa wraz z zapleczem kawiarnianym jest przygotowana na pobyty typu artist-in-residence. Z pobytów artystycznych korzystają głównie artyści z zagranicy. Centrum Aktywności Twórczej jest miejscem działań interdyscyplinarnych dla szeroko rozumianych sztuk wizualnych. Realizowane tu są projekty filmowe, muzyczne, teatralne czy performatywne. Do Galerii zapraszani są najwybitniejsi artyści z Polski i z zagranicy.

Kolejnym zadaniem BGSW są działania edukacyjne, których celem jest poszerzenie kręgu odbiorców sztuki współczesnej w różnym wieku. Przygotowanie aktywnego odbiorcy sztuki współczesnej poprzez bezpośredni w niej udział. Proponujemy wiele atrakcyjnych form edukacyjnych między innymi: lekcje o sztuce, wykłady, warsztaty artystyczne, panele dyskusyjne, przeglądy filmowe oraz wiele innych.

Istotną częścią działań edukacyjnych są lekcje i wykłady organizowane dla dzieci, młodzieży licealnej, studentów oraz dorosłych. W tych ramach odbywają się także warsztaty prowadzone przez artystów, których celem jest zapoznanie z rozmaitymi technologiami oraz mediami używanymi przez współczesnych artystów.”