Kolejna dziupla z nielegalnym tytoniem w Słupsku namierzona

Słupscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał w domu12kg krajanki tytoniu bez polskich
znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 59-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 9 tysięcy złotych.

 
Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku, z  Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą  ustalili, że w jednym  z mieszkań na terenie miasta znajduje się magazyn gdzie sprzedawany jest nielegalny tytoń. Podczas przeprowadzonej akcji, w pomieszczeniu gospodarczym 59-letniego słupszczanina funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli krajankę tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

 

– Dokładne przeważenie foliowych torebek wykazało, że tytoniu jest 12 kg. Spakowany był a w mniejsze –
detaliczne paczki gotowe i przeznaczone do dalszej dystrybucji – informuje Robert czerwiński, rzecznik słupskiej policji.
Znaleziony podczas przeszukania susz został przez funkcjonariuszy zabezpieczony. Będzie stanowił dowód w postępowaniu przed sądem.

 

Policjanci zajmując się ta sprawa oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 9 tysięcy  złotych. Zatrzymany 59 letni słupczanin został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.