Najpierw był dość nieśmiały pomysł, później jego realizacja. Niespełna trzy miesiące później na twarzach uczniów pojawiło się ogromne zaskoczenie. Dotarła do nich korespondencja z brytyjskiego dworu królewskiego. W taki sposób Królowa Elżbieta II podziękowała za nadesłane jej życzenia z okazji 65. rocznicy zasiadania na brytyjskim tronie. Ich autorami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kwakowie.
Na początku kwietnia uczniowie z Kwakowa razem z nauczycielką języków obcych Katarzyną Wieczorek wysłali list do Królowej Wielkiej Brytanii – Elżbiety II. Pogratulowali szafirowego jubileuszu wstąpienia na brytyjski tron królewski oraz wyrazili podziw dla zaangażowania w działalność charytatywną. Uczniowie pochwalili się w nim również informacjami na temat szkoły, do której uczęszczają oraz sukcesami sportowymi, w tym o tegorocznym udziale UKS „Olimpijczyk” w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Hiszpanii. Królowa miała okazję również poznać talent plastyczny uczniów z Kwakowa, ponieważ razem z listem wysłane zostało wspólne zdjęcie oraz najlepsze prace artystyczne uczniów ukazujące wizerunek Elżbiety II.
Nieoczekiwanie w wakacje do szkoły przyszła odpowiedź z Pałacu Buckingham! Uczniowie, którzy dowiedzieli się o tym fakcie z niecierpliwością czekali na początek roku szkolnego, aby dowiedzieć się, co odpisała im Królowa. W trakcie oficjalnego otwarcia okazało się, że na list odpisała jedna z dam nadwornych Królowej Elżbiety -„lady in Whiting” ponieważ w natłoku codziennych obowiązków, sama Królowa nie jest w stanie osobiście odpisywać na listy. Jej Wysokość pragnęła jednak przekazać, że jest bardzo wdzięczna za list oraz za otrzymane wspaniałe prace artystyczne. Królowa była bardzo poruszona faktem, że uczniowie włożyli tak dużo troski w stworzenie jej wizerunków oraz pragnęła przekazać, że bardzo zainteresowały ją fakty dotyczące szkoły w Kwakowie oraz jej uczniów.
Uczniowie z Kwakowa są bardzo dumni, że Królowa postanowiła im odpisać. Dotąd z ciekawością uczyli się na lekcjach języka angielskiego o kulturze Wielkiej Brytanii oraz o rodzinie królewskiej. Nic nie jest jednak w stanie zastąpić nauki w praktyce, a dzięki innowacjom pedagogicznym przeprowadzanym na języku angielskim w Szkole Podstawowej, których przykładem jest właśnie korespondencja z brytyjskim dworem królewskim, mogą w jeszcze większym stopniu zaangażować się w naukę. Uczniowie już teraz myślą o kolejnym liście, który wyślą do Królowej Elżbiety II.