Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy z obszaru kolejny raz wnioskowali o dotacje na usługi dla lokalnej społeczności i turystów

22 listopada Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków o dofinansowanie dla mieszkańców obszaru zainteresowanych założeniem własnej firmy w branżach turystycznej lub usług dla lokalnej społeczności oraz dla przedsiębiorców chcących rozwijać swoją działalność.

Dotacje na usługi dla lokalnej społeczności i turystów

Pierwsi mogli ubiegać się o kwotę 60 tyś. zł. przy 100-procentowym dofinansowaniu, natomiast dla przedsiębiorców przewidziano dotację w wysokości do 185 tyś. zł.

Konkursy dotacyjne w liczbach

SGR przyjęła 70 projektów. Z największym zainteresowaniem spotkał się nabór na rozwój działalności gospodarczej, w którym złożono 31 wniosków na łączną kwotę wsparcia ponad 5,5 mln zł.

W zakresie turystyki wpłynęło 14 projektów na dotacje o wartości 840 000,00 zł , a na podejmowanie działalności w zakresie usług dla ludności – 25 wniosków, w ramach których wnioskowano niemal o 1,5 mln zł.

Na co zostaną przekazane środki?

Tematyka projektów była bardzo różnorodna. Wśród nich znalazły się wnioski na otwarcie pracowni projektowych, geodezyjnych rękodzielniczych. Tematyka wniosków dotyczyła również oferty zdrowotnej w zakresie coachingu, uprawiania sportu oraz zdrowego żywienia. W zakresie turystyki najwięcej projektów złożyli mieszkańcy Gminy Ustka. Zdecydowana większość wniosków dotyczy utworzenia atrakcji wraz z miejscami noclegowymi.

Osoby rozwijające swoją działalność wnioskowali o podnoszenie standardów posiadanych miejsc noclegowych poprzez tworzenie spa czy też innych atrakcji. Złożone również zostały wnioski, które oferować będą różne formy spędzania wolnego czasu dla dzieci.

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk

Kiedy zobaczymy efekty?

Ocena wniosków zakończy się w styczniu, kiedy listy wybranych do dofinansowania projektów ukażą się na stronie internetowej Słowińskiej Grupy Rybackiej. Większość wnioskodawców zaplanowało rozpoczęcie działań
w połowie przyszłego roku, tuż po podpisaniu umowy o dofinansowanie.

Warto wiedzieć, że

– Słowińska Grupa Rybacka przed każdym naborem wniosków przeprowadza cykl bezpłatnych szkoleń
i konsultacji dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji;
– Pozyskanie środków finansowych w ramach dostępnych funduszy daje szansę na realizację własnych pomysłów, stwarza możliwości dodatkowego zarobkowania, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju regionu.

Reklama