Coraz bliżej zakończenia inwestycji

15
UDOSTĘPNIJ

Już wkrótce pojedziemy wewnętrzną obwodnicą słupska. Póki co, zakończyły się testy wiaduktów ringu. Wszystko wskazuje na to, że są powody do zadowolenia.

Mieszkańcy już korzystają z udostępnionej części ringu, ale dużym uniedogodnieniem jest brak oświetlenia. Wkrótce ma się to zmienić. W najbliższym miesiącu mają toczyć się ścisłe prace odbiorowe, kosmetyka oraz podłączanie lamp. -Tam, gdzie lampy są zamontowane w całości zostaną uruchomione, kolejne – sukcesywnie w miarę instalacji- informuje wiceprezydent Słupska Marek Biernacki. Jest duża szansa, że w tym tygodniu oświetlenie zostanie włączone na ulicy 11 Listopada oraz Piłsudzkiego.

Coraz bliżej zakończenia inwestycji

Pomyślnie testy przeszły także wiadukty. – Wiadukt przy ulicy Portowej miał możliwość ugięcia się 8 milimetrów, ugiął się 5 przy największym obciążeniu. Natomiast ten największy wiadukt, przy Przemysłowej miał możliwość ugięcia się 15 milimetrów, a ugiął się 14, czyli jest lepiej niż zakładali projektanci. – podkreśla Jarosław Borecki z Zarządu Infrastruktury Miejskiej. Niewykluczone, ze do połowy listopada pojedziemy obiema nitkami ulic 11 Listopada oraz Piłsudzkiego. Natomiast uciążliwy dla kierowców ruch wahadłowy w okolicy ulic Braci Staniuków i Portowej ma zostać zlikwidowany w okresie około świątecznym i świątecznym. Dzięki temu przemieszczanie się będzie płynniejsze. Z kolei ulica Rejtana zostanie otwarta dopiero po wykonaniu ronda przy ulicy 3 Maja.

Oceń wiadomość