Andrzejki dla seniorów w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku

Osoby starsze i z niepełnosprawnością intelektualną będą gośćmi Dnia Seniora, który we wtorek zorganizują uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych. Młodzież przygotuje atrakcje, zadba o poczęstunek, a także o to dobrą zabawę podczas Balu Andrzejkowego.

To będzie pierwsze takie wydarzenie w historii Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku. Organizatorzy na obchody Dnia Seniora i zabawę andrzejkową zaprosili słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słupsku, a także podopiecznych domów pomocy społecznej w Lubuczewie i Machowinku. W sumie w auli ZSI bawić się będzie kilkadziesiąt osób.

Andrzejki dla seniorów

Wydarzenie rozpocznie się we wtorek o godz. 14 i potrwa do godz. 18.

starszych i z niepełnosprawnościami zadba profesjonalny didżej Fabian Sadocha, na co dzień uczeń IV klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.
starszych i z niepełnosprawnościami zadba profesjonalny didżej
Fabian Sadocha, na co dzień uczeń IV klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole
Szkół Informatycznych w Słupsku.

Na początek dla seniorów wystąpią dzieci w Przedszkola Miejskiego nr 23 „Promyczek”, które przygotują krótkie przedstawienie. Później rozpocznie się zabawa andrzejkowa. Młodzież w kostiumach wróżek będzie przepowiadała gościom tylko dobre zdarzenia. Nie zabraknie konkursów, kwizów, animacji i oczywiście muzyki, o którą zadba profesjonalny didżej Fabian Sadocha, na co dzień uczeń IV klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSI.

Zagram przede wszystkim muzykę z lat 70. i 80. ubiegłego wieku, czyli te przeboje, które nasi goście dobrze znają. Ale będzie też trochę nowości, które można teraz usłyszeć w radiu – zapowiada didżej. – Dla osób starszych będzie to pretekst do wspólnej zabawy, a uczniowie przekonają się, że nieco starsza muzyka też jest dobra i warta słuchania.

Za przygotowanie Dnia Seniora i balu odpowiadają uczniowie ze szkolnego koła Razem Mamy Moc.

To wydarzenie ma przede wszystkim zintegrować osoby starsze i młode, pełnosprawne i te z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Wszystkich nas połączy muzyka i zabawa – mówi Natalia Henrdrych, nauczycielka w ZSI, opiekunka koła Razem Mamy Moc. – Listopad jest miesiącem walki z samotnością, a ta bardzo często dotyka właśnie osoby starsze i chore. Wspólną zabawą chcemy pokazać, że one także są dla młodego pokolenia ważne i zauważalne.